2024. szeptember 29., vasárnap

Ria Anne Donovan interjú

(Barth) Szia! Köszönöm, hogy elvállaltad az interjút! Lehet, hogy már elhangzott máshol is, de engem az érdekelne legelőször, hogy miért ez a név? Miért Ria Anne Donovan?

(Ria Anne) Szia! Először is szeretném megköszönni magát az interjút. Köszönöm, hogy gondoltál rám!

A Ria egy összetákolt név volt, még gyerekkoromból. A vezetéknevemből rakták össze nekem. Az Anne(Ann) a híres 1985 - ös Kanadai film főszereplőjéről született. Végül a Donovan tette teljessé az egészet. 

(Barth) Ha jól tudom, három eddig megjelent regényed van, melyből kettő egy sorozat részei, aminek jelenleg a folytatásán dolgozol. Mesélnél nekünk erről egy keveset?

(Ria Anne) Közel áll a szívemhez az Alina & David sorozat. Nem volt tervezett regény, egyszerűen csak leültem és írni kezdtem. Szerettem volna megeleveníteni az igaz barátságokat, melyekre még régről sokan emlékezünk. Alina összes félelme a jövőjétől bennem is megfogant. Katherine mindig is két lábon állt a földön, de benne is sok minden átértékelődik az évek során. Pola túl szigorú önmagához, de ahogyan halad előre a történet, ti is látni fogjátok, hogy miért. Mia az én bolondozós felem, akivel mindig minden megtörténik. Ez a négy lány sokat jelent a számomra. Nehéz lesz majd egy napon búcsút venni tőlük. 

(Barth) Mikorra várható a megjelenés?

(Ria Anne) Az életemben hatalmas veszteség ért, így a munkálatok kissé lelassultak. Nem tudok még igazából erre felelni. 

(Barth) Azt is tudom, hogy nem csak írsz, hanem különbözőképpen támogatod is a kortárs magyar szerzőket. Tagja vagy különböző mozgalmaknak, illetve a közösségi hálón, a blogod mellett, van egy kis írói közösséged is. Melyek ezek és mit érdemes tudni róluk?

(Ria Anne) Az Angyalszárny írói Facebook csoport a hazai írók motivációjának fellendülése miatt született. A napokban léptük át a háromszáz tagot. Heti, illetve havi kihívásokkal és játékokkal segítjük az írókat. Lehetőséget adunk olyanoknak is, akik nem merik felvállalni akárhol az alkotásaikat. A csoport, az egy éves működése alatt, kapott egy arany oklevelet Torontóból és mi adminok pedig egy oklevelet Gyálon, az MKMT mozgalom első születésnapján. Egy éve tagja vagyok az MKMT mozgalomnak, ami a hazai írókat segíti és népszerűsíti. Illetve néhány hete beléptem a Szabadirodalmat mozgalomba, mert szívügyemnek tartom, hogy mindenki azt olvashassa, amit szeret. 

(Barth) Mindezek mellett még teljes munkaidőben dolgozol is! Hogy van ennyi energiád? Marad időd másra is?

(Ria Anne) Ezek mellett hivatalos és szabadúszó blogger is vagyok. De a főállásom mellett kutyázok, túrázok és szeretek fotózni is. Egyik kedves barátnőm pedig rászoktatott a gyémántszemes kirakóra is. 

(Barth) Kanyarodjunk vissza kicsit az írói munkásságodra! Az eddigi regényeid főként ifjúsági és romantikus regények. Hogy látod, a mai fiatalok, mennyire szeretnek olvasni?

(Ria Anne) A fiatalabbaknál még szoktam látni a tömegközlekedéseken, illetve fiatal felnőtteknél is. Szóval bizakodó vagyok, hogy nem fogunk mostanában kihalni. 

(Barth) Tervezed, hogy eltérsz az eddigi stílustól és valami másban is kipróbálod magad?

(Ria Anne) Igen, idővel szeretnék többféle zsánert is kipróbálni. Erre valók a novella kihívásaink is, és tervezek kreatív írást is tanulni. 

(Barth) Mi adja az inspirációdat?

(Ria Anne) Az inspirációt maga az élet adja. A megélt tapasztalatok, a mindennapos apró csodák. Maga a természet!

(Barth) Mik a jövőbeni terveid?

(Ria Anne) Hamarosan fény derül egy újabb könyvbemutatóra, amit majd ki fogok posztolni. 

(Barth) Kíváncsian várom! Mit üzennél az olvasóidnak?

(Ria Anne) Higgyenek abban, hogy minden elolvasott könyv egy újabb megélt élet.

(Barth) Még egyszer nagyon szépen köszönöm! Kívánom, hogy valósuljanak meg az álmaid, és mielőbb olvashassuk az új regényedet! 

(Ria Anne) Köszönöm a lehetőséget!

#riaannedonovan #túlvilágibarátság #alina&david #szabadirodalmat #mkmt #barthattila #interjú

2024. szeptember 28., szombat

Interjú Bogdán Szabolccsal!

(Barth) Üdvözöllek! Köszönöm, hogy elfogadtad a felkérést! Bevallom, a barátaimmal való beszélgetésekben, mindig Osmosisként említünk meg téged. De mi is valójában az Osmosis? Mit takar ez a név pontosan?

(Szabolcs) A legegyszerűbben úgy tudnám definiálni az Osmosist, mint egy sci-fi és fantasy motívumokkal megtűzdelt, humorral kellően megfűszerezett, folytatásos kalandregényt, amely romantikus és misztikus szálakat is tartalmaz. Az Osmosis mottója: "a soha véget nem érő történet". 

Ez utóbbi okozza a legtöbb fejtörést az új olvasóknak, pedig rém egyszerű a dolog. A végtelen történet nem azt jelenti, hogy soha nincs megoldása és lezárása semmilyen eseménynek. Éppen ellenkezőleg. Az olvasó rendre átélheti a legkülönbözőbb eseménysorozatok megoldását és lezárását, csakhogy mindig adódik egy másik cselekményszál, akárcsak a való életben. Vagy éppen párhuzamos síkon zajlanak az események, és mindig van kinek a sorsát nyomon követni, vagy újabb és újabb történések miatt izgulni.

Az Osmosis név jelentését nem tudnám megmagyarázni anélkül, hogy ne spoilerezzek az olvasók előtt, így arra biztatom az érdeklődőket, hogy tegyenek egy próbát, és ha tetszik nekik a sztori, néhány tucat fejezet elolvasása után már képben lesznek a nevet illetően.

(Barth) Szóval azt mondod, hogy ha én most kezdenék el ismerkedni a történettel, akkor szinte bárhol belekezdhetek? Vagy azért ez nem ennyire egyszerű?

(Szabolcs) Ezt nem javaslom. :) Inkább úgy képzeld el a történetet, mint egy regényfolyamot, amelyikből minden évben hoz neked három újabb kötetet a postás. Bár ez nem is a legjobb hasonlat, mert amikor elkészülök a friss fejezetekkel, akkor sorban rakom is fel azokat a honlapra. Az Osmosis tehát ilyen értelemben teljesen hagyományos könyv (még ha virtuális is), és lineáris történetvezetésű, tehát ezt is, mint bármilyen könyvet, az elején érdemes elkezdeni. De ne riasszon el, hogy már két éve íródik, hiszen a fejezetek mindig is ott leszek a honlapon, bármikor elkezdheted olvasni őket. Sőt, e-könyvként is letöltheted a már befejezett köteteket az osmosis.hu-ról vagy a Google Play Books-ról. Természetesen ingyenesen.

Ezt a sztorit online írom, és addig tervezem az új fejezetek közreadását, amíg csak képes vagyok írni. Mivel még nincs szándékomban elköltözni erről a rút árnyékvilágról, terveim szerint még nagyon hosszan fog folytatódni a történet. Szeptember 12-én volt kétéves a honlap, és ezen időszak alatt hat könyvre való fejezetet (egész pontosan 308 darabot) írtam a kedves olvasóknak. A napokban indult útjára a hetedik kötet. Ezek mind ingyen olvashatóak, és ez a jövőben is így marad.

(Barth) Mióta létezik Osmosis, mikor kezdted el írni, és mi ihletett meg rá? 

(Szabolcs) Olyan régen született meg a fejemben ez a történet, hogy kimondani is fájna az évek számát. Az alapsztorit ugyanis egy nagyon unalmas osztálykiránduláson kezdtem mesélni az osztálytársaimnak, még nyolcadikos koromban. Az pedig sajnos vastagon a múlt évezredben volt. Évtizedeken át mindig volt fontosabb és sürgősebb írnivalóm, de közben azért mindvégig őrizgettem és néha formálgattam is a történetet az agyam hátsó zugaiban. Aztán két évvel ezelőtt, 2022 februárjában történt valami. A sztori, mintha megunta volna a hosszadalmas várakoztatást, az egyik reggelen valami elementáris erővel tört fel bennem. Onnantól kezdve szinte másra sem tudtam gondolni, heteken keresztül meghatározta az ébren töltött óráimat, néha még álmomban is visszatért. Nem volt kérdés többé, hogy most már bele kell fognom a megírásába. Jött a vázlatolás, jegyzetelés, meg minden ilyesmi, ami az alkotást megelőzi, nyáron pedig elkezdtem formába önteni a konkrét fejezeteket.

(Barth) Az eddig elhangzottak alapján, tehát nem csak az Osmosis, hanem más alkotások is a kezedhez köthetőek. Hol és milyen műveket olvashatunk tőled?

(Szabolcs) A honlapomnak csak egy részét teszi ki az Osmosis. Elhatároztam, hogy minden írásomat felteszem rá, még azokat is, amelyek könyv alakban is megjelentek hajdanán. Jelenleg 3 komplett regény, 4 kisregény, 220 novella vagy egyéb rövid írás, illetve 14 sorozat olvasható az osmosis.hu-n, és mindegyik ingyenes, bárki számára hozzáférhető, még csak regisztrálni sem kell hozzá. Az írások között a humoros jellegűek dominálnak, de azért bőven akadnak komoly hangvételű novellák is.

Nyomtatott formában ma már legfeljebb antikváriumokban találhatóak meg a könyveim, mind a kiadók által, mind a magánkiadásban megjelentetettek. De ha az olvasóim részéről igény mutatkozna rá, nem zárkóznék el a papír alapú kiadástól, ám ez még nyilvánvalóan a jövő zenéje.

(Barth) Ez azért nem kis munkával jár, gratulálok! 3 regény, 4 kisregény, 220 novella..., melyeknek egy része kiadásban is megjelent. Melyik ezek közül a legismertebb, amelyről esetleg már hallhattunk, vagy akár olvashattuk is?

(Szabolcs) Mind a mai napig az első könyvem a legismertebb, legalábbis a Moly.hu adatai alapján, ez pedig a Sindzse zabszeme, ami egy Leslie L. Lawrence-paródia. Erről még maga a Mester, azaz Lőrincz L. László is úgy nyilatkozott, hogy a legjobb paródia, amit a saját könyvei kapcsán olvasott. Persze ennek már két évtizede, szóval lehet, hogy azóta ez már nem így van. Megemlíteném még a Valótlan világtalan című valóságshow-paródiát is, amihez Árpa Attila írt egy hosszú bevezetőt, de ez sem mostani történet, még a legelső Való Világ-széria idején íródott.

(Barth) Ezek után mi vitt rá arra, hogy mégis inkább az online teret válaszd alkotásaid színterének?

(Szabolcs) Engem is elragadott a lelkesedés, amikor valósággal ránk szakadt ez a közösségi médiának nevezett közeg. Nagy lehetőséget láttam benne. Sokáig nem is terveztem újabb regények írását, inkább a rövidebb műfajokkal próbálkoztam, főleg humoreszkekkel, novellákkal. De lassacskán megmutatkoztak ennek az új világnak az árnyoldalai is. Mert bár nagyon remek és inspiráló dolog, hogy ma már bárki szabadon megmutathatja a közösségi térben, hogy mit tud, de közben rettentően felhígult az a valami, amit ma tartalomgyártásnak szokás nevezni. Borzasztó nehéz talpon maradni ebben a fülsiketítő médiazajban. És egyelőre nem az látszik, hogy a letisztulás irányába haladnánk, én ennek pont az ellenkezőjét tapasztalom.

(Barth) Valóban! Én is úgy látom, hogy manapság más értékek kerültek előtérbe, míg a valóban értékes dolgok egyre inkább a háttérbe szorulnak. Ha megnézzük a történelem nagy művészeit, a legtöbbüket sajnos csak haláluk után ismerték el. Azt gondolná az ember, hogy napjainkban, a média világában, sokkal könyebben érvényesülnek az alkotók, de valójában a művészet még mindig nem kap kellő figyelmet. Miért van ez szerinted?

(Szabolcs) Szerintem a világ napról napra veszíti el a szakralitás maradékait, és egyre inkább felülkerekedik az anyagias szemlélet. Nem állítom, hogy ez valami jelentős újdonság az emberiség történelmében, de hogy mostanság egyfajta válaszút vagy határvonal felé közelítünk, abban biztos vagyok. Ebben az anyagias közegben nagyon nehéz bármilyen értéket felmutatni, pláne tömegekhez eljuttatni azt.

(Barth) Mi a helyzet ezek kapcsán az Osmosissal?

(Szabolcs) Hogy voltaképpen, mi a fő témája az Osmosisnak, azt az egyik törzsolvasóm, Beáta fogalmazta meg a legtömörebben: "Érdekes kérdést feszeget a történet vezérmotívuma. Vajon, ha az emberiség újrakezdhetné a történelmet egy másik bolygón, akkor is így elrontanánk mindent?". Egy férfi olvasó, Ferenc pedig így fogalmazott: "Az Osmosist olvasni olyan, mintha egy másik emberiség korai történelmét olvasná az ember, csak persze sokkal bennfentesebb módon, belátva a kulisszák mögé".

(Barth) Azt már korábban említetted, hogy az Osmosis addig fog folytatódni, ameddig csak írni tudsz. Mik a jövőbeli elképzeléseid minden másra nézve?

(Szabolcs) Csak annyi, hogy egészség legyen, a többi nem számít! Egyébként az Osmosis kellően ki tudja tölteni a napomat, mert amikor nem írom, akkor is sokat agyalok a folytatáson. És mivel teljesen egyedül csinálom, a marketing, a honlap fenntartása, meg minden egyéb feladat is rám hárul. Szóval ad munkát bőven. Most leginkább abban a stádiumban van a projekt, hogy két éves működés és a hat befejezett kötet után minél több potenciális olvasóhoz juttassam el a hírét. Ezen dolgozom most gőzerővel.

(Barth) A hétköznapi életben egyébként, te szakmabeliként keresed a kenyered, vagy egészen más területen dolgozol?

(Szabolcs) Mások szövegeinek lektorálásával, szerkesztésével, tördelésével foglalkozó vállalkozó vagyok, és még van egy újság, ahová írok is, ott már 24 éve írom a heti családregény rovatot.

(Barth) Mielőtt elbúcsúznánk, hadd kérdezzem még meg tőled, hogy mit üzennél azoknak a pályakezdő művészeknek, akik csak most kezdenek ismerkedni az írással?

(Szabolcs) A legfontosabb, hogy leljék örömüket az írásban, mert enélkül más sem fogja. Varázslatos dolog ám az, amikor az ember egész világokat képes teremteni, és hatalma van a szereplői fölött. Ennyit a spirituális részéről. Az anyagiakra áttérve annyi a tanácsom, hogy alaposan gondolják meg, milyen vállalkozásokra bízzák rá magukat, legyenek azok kiadók, tanfolyamszervezők vagy más effélék. Minden tiszteletem a könyvkiadást elhivatottan művelők felé, de manapság egyre több olyan vállalkozás van, amelyik a kezdő tollforgatók megkopasztására jött létre. Összefoglalva tehát: legyenek lelkesek, és közben legyenek résen!

(Barth) Ezek nagyon jó tanácsok, köszönöm mindannyiuk nevében! Azért pedig különösen hálás vagyok, hogy elvállaltad ezt az interjút! Kívánok először is sokáig tartó jó egészséget! Emelett pedig, hogy teljesüljenek az elképzeléseid! Jusson el Osmosis minél több emberhez, és az emberek jussanak el Osmosisba!

(Szabolcs) Ennél jobb végszó nem is lehetne. Köszönöm a lehetőséget az interjúra!

Egy soha el nem küldött levél

A minap megnéztem a videóidat, amiket még egykoron küldtél nekem. Nem tudom, miért kínzom magamat még mindig ezzel. Már rég ki kellett volna törölnöm mindet. De megnéztem, mert ilyen hülye vagyok. És tudod, még mindig ugyanaz az érzés kerített azonnal hatalmába, hogy: Istenem, mégis hogy lehet ennyire gyönyörű?!

Hogy lehet valaki ennyire gyönyörű, ennyire csodálatos, miközben meg belülről rohad? Hisz nem így van? Mondd, hogy tévedek! Mondd, hogy egy idióta barom vagyok, aki túltolta, aki elvesztette kapcsolatát a valósággal, és csak képzelődött. Bár valóban elvesztettem az eszemet, abban a pillanatban, amikor először megláttalak. És azóta sem találom.

A 15 év korkülönbség miatt mondhatnánk, hogy gyerek voltál hozzám képest, és ez volt a baj. De a valóság az, hogy én voltam az, aki képtelen volt felnőni hozzád és a feladathoz, hogy egy ilyen csodát értékelni tudjon. Mert akárhogyan is, én hiszem, még a történtek ellenére is, hogy egy csoda vagy!

Bár azt mondhatnám, hogy nem tudom, mi is történt valójában, és hogy magyarázd meg kérlek, de sajnos, pontosan tudom! Egyszerűen nem vagyok normális, ahogyan akkor sem voltam az, amikor megismertelek, és talán sohasem. De én legalább őszinte voltam hozzád.

Annyi mindent tudnék még írni, de tudom, hogy soha nem fogod elolvasni.

Nekem kellett volna megmentem téged, miközben valójában én szorultam segítségre.

Remélem tudod, hogy mindent nagyon sajnálok! Vigyázz magadra, kérlek!

A kígyós

Volt egy álmom, hogy egyszer egy olyan helyen fogok élni, mely állattartásra is alkalmas, melynek saját erdeje van, és ahol a kert végében egy patak csörgedezik. Ilyen területre szert tenni viszont nagyon nehéz, vagy igen drága, nekem pedig sem kapcsolataim, sem vagyonom nem volt ehhez. Azért sikerült találnom egy vidéki ingatlant fél hektár földdel, pár száz négyzetméternyi erdővel és egy kiszáradt csatornával. A szomszédoktól megtudtam, hogy a falu mellett folyik a Kígyós névre keresztelt főcsatorna, melynek ágai a kertek alatt kígyózva voltak elvezetve, amikből aszály idején a gazdák öntözni tudták földjeiket. Ezek sajnos már évek óta kiszáradtak és benőtte a gaz is. Elmesélték azt is, hogy többször előfordult már hasonló szárazság, de több olyan eset is volt, amikor nyakig érő víz volt benne. Gyerekkorukban viszont még rendszeresen fürödtek benne. Ezért elkezdtem reménykedni, hátha egyszer még meglesz a saját kis patakocskám a kert végében. Persze akkor még rengeteg dolgot nem tudtam...

Mint azóta kiderült, a csatornára az elmúlt évtizedekben összesen 12 halastavat kötöttek, és a főcsatornát is kiegyenesítették, hogy ne kígyózzon annyira. Nem is beszélve az elhanyagoltságáról. Azért néha még előfordul, hogy akár térdig érő víz is található benne, mármint a fő éren, de az idei szárazságban sajnos az is teljesen kiszáradt. Mindennek tudatában a saját, akár öntözésre is alkalmazható vízemről nyugodtan le is mondhatok. Meg lassan minden másról is ezzel kapcsolatban.

Néhány évvel ezelőtt készítettem egy videót a portámról, melyben röpke említést tettem a Kígyósról. Ezután egy gyerekkori ismerősöm megkeresett, hogy az anyósáék földje alatt is folyik egy Kígyós-csatorna, de arra a következtetésre jutottunk, hogy a kettő egymástól eltérő, mivel sehogyan sem keresztezhetik egymást. Rákerestem az interneten, de csak két Kígyósra volt találat, a Kiskőrösi és a Bácsbokodi csatornákra. Én ez utóbbihoz tartozom. Ő viszont egyikhez sem tartozhat. Tehát az egy újabb Kígyós, és vajon mennyi lehet, lehetett valamikor az országban?

Belegondolva, hogy alig több, mint száz évvel ezelőtt, milyen fejlett vasúthálózatunk volt, melyet önhibánkon kívül elvesztettünk, hasonlóan fejlett öntözésre kialakított csatornarendszerünk is lehetett. Mondhatnánk, hogy azt is elvesztettük, hiszen a kertem alatt folyó Kígyós is többször átmegy Szerbiába, majd vissza, végül a határon túl torkollik a Ferenc-csatornába. De ez csak egy vízfolyás, és ahogyan már említettem korábban, ennek pusztulása is az emberi felelőtlenségre vezethető vissza. Gondolok itt arra a 12 halastóra elsősorban, melyeket a határ mindkét oldalán rákötöttek. De sok helyen betemették, vagy akár még be is szántották ezeket. Mert ugyebár évekig nem kellett. Most meg amikor kellett volna... Inkább nem is folytatom.

Arra lennék kíváncsi, hogy felétek is van, vagy volt Kígyós, vagy bármilyen más névre keresztelt, egykoron öntözésre is használt csatorna? Mert én szinte biztos vagyok benne!

2024. szeptember 13., péntek

Stefanie D. Lauren - Interjú az Öltönyös rocksztár szerzőjével, Stefanie D. Laurennel

(Barth) Szia, Stefanie! Mi újság, hogy vagy az első regényed megjelenése óta? Milyenek a visszajelzések? Kíváncsi vagyok, hogyan éled meg ezt az egészet!

(Stefanie) Remekül vagyok, köszönöm szépen az érdeklődést! Érzelmek hada áraszt el, egyszerre van jelen a boldogság és a félelem bennem. Vannak olyan pillanataim (például amikor bemegyek a könyvesboltba, amit egyébként elég sűrűn teszek), hogy feleszmélek arra, hogy én tényleg megvalósítottam az álmom és kiadtam a könyvem. Van, amikor elfelejtkezem róla, de jön egy üzenet egy kedves olvasótól, amit többször el kell olvasnom, hogy elhiggyem, amit látok, és bizony zsebkendőre van szükségem…

A visszajelzések nagyon jók! Első könyves íróhoz képest állítólag elég szépen értékelnek a Molyon, és rengeteg pozitív üzenetet kapok, ami ugyancsak biztató.
Próbálok bízni magamban, vagyis a regényemben, de bizony a mai napig hihetetlenként kezelem, ha megdicsérik.

(Barth) Biztosan voltak kitűzött céljaid magad előtt, mielőtt belekezdtél. Illetve, ha akkor még nem is, de mire nyomtatásba került a kéziratod. Elárulod nekünk, hogy mik voltak, illetve sikerült-e elérni ezeket?

(Stefanie) Őszinte leszek! Mikor belevágtam a kiadásba, tisztában voltam a hazai viszonyokkal és nem is kergetek nagy ábrándokat. Mivel a kiadás nem kevés pénzbe kerül, csak az volt és az lesz a célom, hogy ne legyek mínuszban. Hobbinak indult az írás, soha nem merült fel bennem pénzkereseti lehetőségként. Inkább meg akartam mutatni a világnak mindazt, amit alkottam. Hátha más is mosollyal az arcán csukja be a könyvemet, és boldogsággal tölti el. További terveim közé tartozik, hogy sorban kiadjam a történeteimet és mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy ez sikerüljön is. Szeretném egyszer a jövőben azt mondani, hogy most már tényleg nemcsak magamnak írok, hanem az olvasóknak is.

(Barth) Ezzel a következő kérdésemet egyből meg is válaszoltad, de még ne szaladjunk ennyire előre! Térjünk vissza az első regényedre, az Öltönyös rocksztárra! Rocksztárok öltönyben? Mi ihlette ennek a megírását? Mit kell tudni róla? Mire számíthat az olvasó?

(Stefanie) A kérdéseidre több oldalas választ tudnék írni, de megpróbálom röviden megfogalmazni. Hogy az interjú olvasói is értsék: hobbiból már megírtam 14 regényt. Mindig is tudtam, hogy lesz egy rocksztáros könyvem, mert olvasóként is imádom őket, valamint az életemben kiemelkedő szerepet játszik a zene. Kis túlzással elárulhatom, hogy részese voltam ennek a világnak. Így bővelkedtem az ötletekben és az ihletben.
Szeretem az öltönyös szereplőket, és a fejemben már megvolt egy jelenet: Cam karaktere így született meg. Ezenkívül egyedinek is éreztem egy öltönyös rocksztár ötletét, valamint címnek is tökéletes.

A történet komolyabb témákkal is foglalkozik, hiszen a drogfüggőség fontos szerepet játszik benne, de a humorral, a szerelemmel és az erotikával átitatva mégis egy szórakoztató sztori kerekedett belőle.


(Barth) Az imént felsorolt tulajdonságok, gondolok itt elsősorban a drogfüggőségre és az erotikára, jellemzőek az összes regényedre?

(Stefanie) A drogfüggőség nem, az erotika természetesen igen. Majdnem minden regényemben feldolgozok valamilyen lelki problémát, ami köré a történet épül. Viszont a humor, a szerelem, a titkok mindegyikben jelen vannak.

(Barth) Nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy mi egyébként barátok vagyunk, de előbb voltam a rajongód, mint a barátod! Olyan bő fél évvel ezelőtt olvastam tőled már egy regényt, aminek azonnal a hatása alá kerítettél. Aztán amikor az Öltönyös rocksztárt vettem a kezembe, sem volt ez másként. Mindkét történetben voltak nagyon szimpatikus mellékszereplők, a női főszereplőkről meg ne is beszéljünk. Velük kapcsolatban megtudhatunk-e valamit a jövőt illetően, számíthatunk-e bármelyik regény folytatására? Esetleg előfordulhat, hogy egy-egy szereplő máshol is feltűnik?

(Stefanie) Boldoggá tesz, hogy a rajongóm lettél (vagyis a regényeimnek), majd a barátom.
Igen, most már nyílt titok, hogy a kedves olvasók kérésére elkezdtem írni az Öltönyös rocksztár folytatását, amiben természetesen fel fognak bukkanni a már ismert szereplők, viszont ez nem egy hagyományos folytatásos regény lesz, hiszen más szereplők lesznek a középpontban.

(Barth) Ha jól tudom, a második regényed már a szerkesztőnél van és hamarosan a nyomdákba kerül. Mondanál pár szót róla, csak úgy nagy vonalakban, vagy maradjon titok egyelőre? Esetleg ez lesz az imént említett folytatás?

(Stefanie) Jók az információid, valóban megkezdődtek a munkálatok az újabb kéziratomon.
Ez a regény más, mint a rocksztáros. Nem véletlenül lett kiválasztva kiadásra. Ennek okát később leplezném le. Szeretném megmutatni az olvasóknak, hogy mennyire változatos témákban írok. Természetesen romantikus, vicces és minden megtalálható benne azok számára, akik egy erotikától túlfűtött, szórakoztató regényt olvasnának.

(Barth) Mindezt örömmel hallom és úgy gondolom, hogy sokan vagyunk még így vele. Ahogyan arra is egyre többen kíváncsiak, hogy kit rejt az álnév, ki is vagy valójában! Van erről egy konkrét elképzelésed esetleg, hogy - nem is tudom - az x. könyved után felfeded magad?

(Stefanie) Hogy ki vagyok én valójában?
Talán egy bátortalan, kissé bolondos és érzékeny kezdő írónő. Talán csak egy átlagember, aki ugyanolyan, mint mindenki más, csak nagyon szeret regényeket írni. Nincs konkrét tervem arra vonatkozóan, hogy mikor fedem fel magam, vagy hogy kell-e egyáltalán, hisz a hangsúly a regényeimen van, nem rajtam. Azt hiszem, ezt a sorsra bízom.

(Barth) Köszönöm, hogy megajándékoztál ezzel az interjúval! Annyi lenne még a kérdésem, hogy mit üzennél az olvasóidnak, az internetes követőtáborodnak és a leendő rajongóidnak?

(Stefanie) Hálásan köszönök minden bátorítást és támogatást! Nélkületek az álmom nem vált volna valóra!

(Barth) Még egyszer köszönöm neked! További sok sikert kívánok! Legalább addig íveljen a karriered felfelé, amíg a legfényesebb csillagok között nem találod magad.

(Stefanie) Köszönöm a lehetőséget és minden támogatásodat!

2024. szeptember 6., péntek

Földünk

Istenekről beszélünk, vallásokról, elvekről, elméletekről... Olyan kitalált dolgokról, melyek csak a mesékben léteznek. Miközben nem vesszük észre, hogy a legnagyobb Istenünk, anyaföldünk, Gaia, akit foggal körömmel próbálunk elpusztítani. Ilyenek vagyunk, mi emberek!

Felhelyeztük magunkat a tápláléklánc és az evolúció csúcsára úgy, hogy a legtöbbünknek még a szarról sincs fogalma. Farkast játszunk, miközben bárányok vagyunk!

A farkas tud falkába rendezetten élni, a legerősebbet követve, aki ha elbukik, mint vezető, nem félnek párbajra hívni! Védi a sebesülteket és nem gyilkolja meg a sajátjait. Hozzájuk képest mi, még csak kutyák sem vagyunk, mert még a kutya sem harap abba a kézbe, amelyikből enni kap! De persze ez nem a mi hibánk!

Megetettek minket annyi mocsokkal, ahogyan teszik ezt napjainkban is, egyre több lapáttal, hogy az már elképzelhetetlen!

Jelenleg kellene élnünk a modern kor csúcsát, a technikai fejlődés virágkorát, de fogalmunk sincs, hogyan használjuk eszközeinket. Legalábbis helyesen, biztosan nem. A felvilágosodás után a sötét jelen korba süllyedünk!

Hétköznapi problémákkal vagyunk elfoglalva. Képesek vagyunk még a bolhából is elefántot csinálni, miközben dühöngünk, mint egy kisgyerek. Aztán nem értjük, miért lett ilyen, ugye?

Elképzelhetetlen dolgokról képzelgünk, miközben nem kellene mást tennünk olykor, mint leülnünk kicsit, becsuknunk szemeinket és éreznünk, ami körbevesz minket és mindent, ami létezik. Mert valójában mi sem vagyunk többek, mint energiák, rezgések, erők, vagy érzések... Ott van ez a pillangó szárnycsapásától kezdve, a legerősebb tórnádókig, viharokig, villámokig bezárólag mindenben. Elfelejtettük a Földet, a Napot, a Villámot, a Vizet, a Szelet, a Szerelmet, a Halált és még százakig sorolhatnánk Isteneinket!

Nem értjük magunkat sem, nemhogy hogyan kezeljük mindezt!

Pedig nem lenne nehéz újra megtanulni azt, amit valaha már tudtunk. Hogyan használjuk az esőt, bánjunk a vízzel, vagy ne féljünk a viharoktól sem. Évezredek óta ismerjük a tüzet, most meg egy kisgyerek kezébe nem merjük adni. Ahogyan kést, villát, vagy ollót sem. Betontdzsungelekben élünk, műanyaggal borítva, a televíziótól tompítva, és nem értjük miben van a hiba!

December ötödike / Karácsony gyerekszemmel

Ajh, még majdnem három hét karácsonyig. Mintha egy örökkévalóságig tartana. Legalább holnap jön a Mikulás, ez egy kicsít enyhíti a türelmetl...